MindBlog

MM#28 Potvrzující zkreslení

MM#28 Potvrzující zkreslení

10.04.2019

Ne vždy to, co si myslíme, nebo čemu věříme, pomáhá tomu, abychom se vyvíjeli a zlepšovali. Občas právě to, co si myslíme nebo čemu věříme stojí našemu vývoji v cestě to. Jak je to možné? Děje se to kvůli jevu, který se nezývá potvrzující (neboli konfirmační) zkreslení.

MM#27 Dunning-Krugerův efekt

MM#27 Dunning-Krugerův efekt

02.04.2019

Dunning-Krugerův efekt je psychologický jev, který se projevuje tak, že si je člověk správností svého myšlení a konání tím jistější, čím méně toho ví nebo umí.

MM#26 Násobení nulou

MM#26 Násobení nulou

15.03.2019

Cokoli krát nula, je prostě nula. Proto je systém jen tak silný, jak silná je jeho nejslabší část.

PG#2 Google disk

PG#2 Google disk

07.03.2019

Neuběhne měsíc, kdy bych někdo v mém okolí nepřišel o data vinou špatného nebo neexistujícího systému zálohování. Jedním z důvodů, proč využívám služeb Google, je cloudové uložiště Google Disk, které problém zálohování umí vyřešit během pěti minut.

MM#25 Vájemně zaručené zničení

MM#25 Vájemně zaručené zničení

02.03.2019

Potenciál vzájemně zaručeného zničení nastává v momentě, kdy více států dosáhne takové technologické a armádní úrovně, že jsou schopny vymazat z povrchu země jiné státy a zároveň efektivně odpovědět na takový útok jiného státu.

PG#0 Počítačová gramotnost

PG#0 Počítačová gramotnost

19.02.2019

Nové téma, kterým Vás bude MindBlog provázet, je počítačová gramotnost. Všiml jsem si, že mnoho lidí v mém okolí dělá základní chyby, které je zbytečně připravují o čas a komplikují jim život. Každému samozřejmě vyhovuje jiný systém práce a tedy i jiné nástroje, takže tento seriál rozhodně nemusíte brát jako jediné správné řešení. Existují nicméně jednoduché základy, díky jejichž aplikaci se okamžitě posunete o několik úrovní výše.

MM#24 Peterův princip

MM#24 Peterův princip

16.02.2019

Každý zaměstnanec je tak povyšován až do úrovně své nekompetentnosti, která se naplní ve chvíli, kdy je zaměstnanec povýšen na pozici, na kterou již nestačí.