Souhrny

21/01 Paul Jarvis - Společnost jednotlivce

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 1/2021

Paul Jarvis je velkým propagátorem soukromí na internetu a etického podnikání bez nutnosti nekonečného růstu. V tomto duchu se nese i jeho kniha, takže pokud se chceš dozvědět, jak takového podnikání dosáhnout, jestli, jak a kdy růst a na co si dát pozor, toto je kniha pro Tebe. 

Detail

21/02 James Clear – Atomové návyky

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 2/2021

James Clear čtivě, ale přesto na základě vědeckých poznatků vysvětluje, co jsou to návyky, jak vznikají, jak je nejlepší je vytvářet a proč je vlastně vytvářet. Na knížce mě zaujalo především to, že v této velmi úspěšné knize vyvrátil populární omyl, že je každá pravidelně vykonávaná činnost návykem. Návyky jsou klíčové, a toto je lekce číslo jedna. Napřímo, bez omáčky a hlavně přesně a bez idealistických řečí kolem.

Detail

21/03 Jake Knapp – Sprint

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 3/2021

Chceš přijít s prototypem svého produktu nebo služby, ale zároveň nechceš jeho výrobou trávit zbytečně hodně času a peněz? Vyzkoušej souhrn Sprint, který Tě provede jednotýdenním procesem, díky kterému během jediného týdne získáš enormní množství informací o tom, co zákazníci opravdu chtějí.

Detail

21/04 Philip Tetlock – Superprognózy

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 4/2021

Předvídat s jistotou budoucnost není možné, ať už kartářky říkají, co chtějí. Předvídat budoucnost s větší či menší nejistotou ale možné je, a díky tomuto souhrnu se dozvíš, jak k předpovídání přistupovat, jaké své vlastnosti u toho využiješ a jak své předpovídání zlepšit. Nejde totiž o vrozenou schopnost, ale o schopnost, kterou se můžeš naučit a zlepšovat se v ní. V současném světě, který je čím dál složitější a rychlejší, jde o nedocenitelnou schopnost.

Detail

21/05 Mihaly Csikszentmihalyi – Flow

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 5/2021

Flow je klíčová schopnost, díky které můžeme zlepšit prožitek ze svého života. Stav mysli, ve kterém čas plyne rychle i pomalu. Díky kterému můžeme dosahovat mistrovství a naplno využívat svůj potenciál. O flow už nejspíš každý slyšel, ale málokdo zná podrobnosti tohoto stavu a zákonitosti, kterým podléhá. A tento souhrn je podrobně vysvětluje.

Detail

21/06 Nir Eyal – Zaháčkován

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 6/2021

Nir Eyal popisuje, jak vytvořit elektronický produkt, který své zákazníky zaháčkuje. Chytne a nepustí. Ale dá se využít i jako obrana proti takovým produktům. Díky tomuto souhrnu zjistíš, na jakém principu elektronické produkty fungují a budeš se moct těmto taktikám snadněji vyhnout. Jako bonus navíc se dozvíš, jak by se měli vývojaři elektronických produktů vypořádat s morálními problémy, kterým při tvorbě produktu čelí.

Detail

21/07 Grant Cardone – Prodej, nebo prodají Tobě

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 7/2021

Grant Cardone je odborník na prodej a prodejní procesy. Říká, že prodej je podstatou všeho a ten, kdo neumí prodávat, to bude mít těžké. A z určitého úhlu pohledu má pravdu. Toto není typický souhrn, který v BetterMinds vychází, ale rozhodně jsou v něm myšlenky, které můžeme uplatnit všichni.

Detail