Souhrny

21/01 Paul Jarvis - Společnost jednotlivce

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 1/2021

Paul Jarvis je velkým propagátorem soukromí na internetu a etického podnikání bez nutnosti nekonečného růstu. V tomto duchu se nese i jeho kniha, takže pokud se chceš dozvědět, jak takového podnikání dosáhnout, jestli, jak a kdy růst a na co si dát pozor, toto je kniha pro Tebe. 

Detail

21/02 James Clear – Atomové návyky

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 2/2021

James Clear čtivě, ale přesto na základě vědeckých poznatků vysvětluje, co jsou to návyky, jak vznikají, jak je nejlepší je vytvářet a proč je vlastně vytvářet. Na knížce mě zaujalo především to, že v této velmi úspěšné knize vyvrátil populární omyl, že je každá pravidelně vykonávaná činnost návykem. Návyky jsou klíčové, a toto je lekce číslo jedna. Napřímo, bez omáčky a hlavně přesně a bez idealistických řečí kolem.

Detail

21/03 Jake Knapp – Sprint

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 3/2021

Chceš přijít s prototypem svého produktu nebo služby, ale zároveň nechceš jeho výrobou trávit zbytečně hodně času a peněz? Vyzkoušej souhrn Sprint, který Tě provede jednotýdenním procesem, díky kterému během jediného týdne získáš enormní množství informací o tom, co zákazníci opravdu chtějí.

Detail

21/04 Philip Tetlock – Superprognózy

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 4/2021

Předvídat s jistotou budoucnost není možné, ať už kartářky říkají, co chtějí. Předvídat budoucnost s větší či menší nejistotou ale možné je, a díky tomuto souhrnu se dozvíš, jak k předpovídání přistupovat, jaké své vlastnosti u toho využiješ a jak své předpovídání zlepšit. Nejde totiž o vrozenou schopnost, ale o schopnost, kterou se můžeš naučit a zlepšovat se v ní. V současném světě, který je čím dál složitější a rychlejší, jde o nedocenitelnou schopnost.

Detail

21/05 Mihaly Csikszentmihalyi – Flow

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 5/2021

Flow je klíčová schopnost, díky které můžeme zlepšit prožitek ze svého života. Stav mysli, ve kterém čas plyne rychle i pomalu. Díky kterému můžeme dosahovat mistrovství a naplno využívat svůj potenciál. O flow už nejspíš každý slyšel, ale málokdo zná podrobnosti tohoto stavu a zákonitosti, kterým podléhá. A tento souhrn je podrobně vysvětluje.

Detail

21/06 Nir Eyal – Zaháčkován

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 6/2021

Nir Eyal popisuje, jak vytvořit elektronický produkt, který své zákazníky zaháčkuje. Chytne a nepustí. Ale dá se využít i jako obrana proti takovým produktům. Díky tomuto souhrnu zjistíš, na jakém principu elektronické produkty fungují a budeš se moct těmto taktikám snadněji vyhnout. Jako bonus navíc se dozvíš, jak by se měli vývojaři elektronických produktů vypořádat s morálními problémy, kterým při tvorbě produktu čelí.

Detail

21/07 Grant Cardone – Prodej, nebo prodají Tobě

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 7/2021

Grant Cardone je odborník na prodej a prodejní procesy. Říká, že prodej je podstatou všeho a ten, kdo neumí prodávat, to bude mít těžké. A z určitého úhlu pohledu má pravdu. Toto není typický souhrn, který v BetterMinds vychází, ale rozhodně jsou v něm myšlenky, které můžeme uplatnit všichni.

Detail

21/08 Ryan Holiday – Klíčem je vnitřní klid

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 8/2021

Ryan Holiday je odborník na stoicismus a sám je praktikujícím stoikem. Uvědomuje si, jak je v našich životech důležitý vnitřní klid. V této knize popisuje praktické tipy na to, jak jej dosáhnout díky tomu, že sladíme tři složky naší existence. Mysl, duši a tělo.

Detail

21/09 Mark Manson – Všechno je v prd**i (část 1)

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 9/2021

Myslíme si, že jsme racionální stvoření, která zcela logicky docházejí k závěrům. Jak je tedy možné, že lidé za pomoci této logiky docházejí k tolika různým závěrům? Jakou roli v tom všem hrají emoce, hodnoty a naděje? Proč spolu válčíme? Tak přesně na to Vám odpoví souhrn této knihy.

Detail

21/10 Mark Manson – Všechno je v prd**i (část 2.)

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 10/2021

Obě části knihy Všechno je v prd**i by se měly povinně zařadit do školních osnov, protože učí něco, co by měl znát vlastně úplně každý člověk. Pokud nemáte žádné větší zkušenosti s filozofií a nečetli jste klasiky jako Kanta nebo Nietszeho, pak se během čtení podíváte do zajímavých filozofických úvah, po jejím přečtení se budete dívat na realitu úplně jinak, ale kniha zároveň neztrácí nic na své čtivosti, přehlednosti a zajímavosti. Dozvíte se, jak skutečně dospět, aniž byste potřebovali naději nebo se snažili ohnout svět podle svých představ i to, proč je skutečná dospělost tak složitá. A nakonec se kniha zajímavým způsobem zamýšlí nad tím, kam spějeme, a jak bude vypadat naše budoucnost.

Detail