Souhrny

18/07 Charles Duhigg: Síla návyku

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 7/2018

Víte, jak jsou návyky důležité? Většina lidí to bohužel neví. Přitom návyky formují naše životy, a pokud se s nimi naučíte správně pracovat, vytvoříte si ty dobré a těch špatných se zbavíte, zvýšíte svou šanci na zdravý, produktivní a spokojený život. Z této knihy se dozvíte například to, proč většina kuřáků nedokáže skončit s kouřením, jak si návyk vytvořit nebo jestli se dá návyku zbavit. Návyky jsou nejefektivnějším způsobem, kterým dosáhnout Vašich cílů, ale také tím nejrychlejším k tomu se dostat na scestí. Ovládněte je díky této knize!

Detail

18/08 Peter Thiel: Od nuly k jedné

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 8/2018

Kdy vznikne pokrok?  Jak souvisí tajemství a podnikání? Je konkurence vždy dobrá a monopol vždy špatný? Co má společného Facebook a Paypal? Tato kniha Vám prozradí, jak byli vytvořeni technologičtí giganti a nečekaným způsobem odpoví na zdánlivě jednoznačné otázky. 

Detail

18/09 Ken Robinson: Element

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 9/2018

Školní systém dlouhodobě nefunguje tak, jak by měl, protože nefunguje pro všechny stejně dobře. To už vědí, nebo přinejmenším tuší prakticky všichni. Sir Ken Robinson ale nabízí způsob, jak proti této nevýhodě bojovat a tou je Element. V této knize se dozvíte, co je to Element, proč je důležitý, jak jej nalézt a jak ovlivní Váš život.

Detail

18/10 W. Chan Kim: Strategie Modrého Oceánu

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 10/2018

Strategie modrého oceánu objasňuje, jakým způsobem budovat svou firmu a její produkty nebo služby, které nabízí tak, abyste unikli konkurenci a rudému oceánu, ve kterém zuří neúprosný, lítý boj. Nenechte Vaši firmu trpět a posuňte se díky této knize správným směrem.

Detail

18/11 Eric Ries: Štíhlý startup

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 11/2018

Eric Ries Vám prozradí, jakým způsobem budovat startup, co je pro jeho růst podstatné, co naopak není, jak při jeho budování ušetřit náklady a co dělat, když zjistíme, že dosavadní cesta nevede k cíli.

Detail

18/12 Brian Moran: Dvanáctitýdenní rok

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 12/2018

Tato kniha Vám umožní nahlédnout do úplně jiné filozofie plánování, nastavování cílů a jejich plnění. Vysvětlí Vám, jak si namísto ročního plánu zvolit dvanáctitýdenní a zažít tak během jednoho roku čtyři. 

Motto knihy: Nic nemotivuje tak jako deadline a díky plánování na bázi dvanácti týdnů je deadline pořád za rohem.

Detail