Souhrny

19/01 Malcolm Gladwell: Mžik: Síla přemýšlení bez přemýšlení

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 1/2019

Jaktože máte občas divný pocit, který se ukáže jako správný? Co je to intuice? Dá se intuice trénovat? Jaké jsou její negativní stránky? Na to vše Vám odpoví kniha Mžik: Síla přemýšlení bez přemýšlení.

Detail

19/02 Dave Logan: Zrození kmenového vůdce

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 2/2019

Kniha, ve které zjistíte, jak se orientovat ve vztazích firemního prostředí. Nezbytnost pro každého, kdo si aktivním způsobem vydělává na živobytí a potkává se přitom alespoň s jedním dalším člověkem. Pokud do této kategorie patříte, neváhejte.

Detail

19/03 Chris Voss: Nikdy neděl rozdíl

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 3/2019

Nikdy neděl rozdíl je bible vyjednávání, kterou napsal bývalý šéf vyjednavačů FBI Chris Voss, takže nejde o žádnou suchou teorii, ale o vysoce efektivní, praktický arzenál. Pokud trpíte averzí k vyjednávání, kterou chcete překonat nebo se v něm chcete zlepšit, protože si uvědomujete, jak důležitou schopností je, máte perfektní příležitost díky souhrnu této knihy.

Detail

19/04 Ray Dalio: Principy

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 4/2019

Ray Dalio první kvůli své aroganci přišel o všechno. Poté, co v sobě našel skromnost, vybudoval jednu z největších investičních společností na světě, Bridgewater Associates. Tato kniha byla sepsána jako manuál pro nové zaměstnance, kteří díky němu zjišťují, na jakých principech je vybudovaná firma a její kultura.

Detail

19/05 Stephen Covey– Sedm návyků vysoce efektivních lidí

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 5/2019

Sedm návyků skutečně efektivních lidí popisuje, jakým způsobem zlepšit svůj osobní život i vztah s ostatními lidmi. Naprosto klíčová kniha, kterou by si měl v životě alespoň jednou přečíst opravdu každý.

Detail

19/06 Annie Duke– Myšlení v sázkách

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 6/2019

Zjistěte, jak zlepšit své rozhodování za pomocí technik, které používají pokeroví šampioni.

Detail

19/07 Angela Duckworth– Houževnatost

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 7/2019

Angela Duckworth, profesorka na Pensylvánské univerzitě, vysvětluje, jakým způsobem ovlivňuje houževnatost ovlivňuje naše životy, proč je důležitá, z čeho se skládá a jak tu svou zvýšit. Ideální čtení pro všechny, kteří mají pocit, že u ničeho dlouho nevydrží nebo pro rodiče, kteří mohou zjistit, jak zvýšit houževnatost svých dětí.

Detail

19/08 Ryan Holiday– Překážka jako výzva

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 8/2019

Ryan Holiday je autor, který se intenzivně věnuje stoicismu, což je filozofie věnující se především schopnosti čelit životním výzvám tím, že se člověk spolehne sám na sebe, na svůj vnitřní klid a přístup a zachová si při jejich řešení důstojnost. Překážka jako výzva ukazuje, jak přistupovat k problémům, kterým denně čelíme a tak jak se vyrovnat s neúspěchem, který se čas od času dostaví v životě každého člověka.

Detail

19/09 Seth Godin- Nepostradatelní

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 9/2019

Zjistěte, jakým způsobem se mění ekonomika v postindustriálním světě a jak se i Vy můžete stát Nepostradatelným. Člověkem, který má pro firmu a/nebo pro své fanoušky, followery a zákazníky nedocenitelný přínos a ve kterém oni vidí umělce. Umělce, který umí věci vymýšlet, dotahovat do konce a v konečném důsledku také zlepšovat. Umělcem, kterého budou ostatní postrádat, když už se neozve. A nenechte se mýlit, umělec není jen člověk, který se věnuje výtvarnému umění. Jde spíše o přístup a vlastnosti člověka než o to, co dělá. Seth to ale popisuje mnohem lépe, než bych to dokázal já, proto si to přečtěte spíše od něj. Kniha se skládá z mnoha a mnoha myšlenek a střípků moudrosti, které na sebe navazují a postupně na sobě staví. Na konci byste pak měli mít jasno, proč a také jak se stát umělcem, který vystupuje z řady a vytváří pro ostatní něco speciálního.

Detail

19/10 Jeremie Kubicek, Steve Cockram- 5 Hlasů

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 10/2019

Každý jsme jiný, každý máme jiné priority, každému se nám dobře spolupracuje s někým jiným.
Proč? Co je příčinou? Na co si dát při jednání s ostatními pozor?
Poznejte netradiční kategorie 5 Hlasů, do kterých se všichni řadíme. Zjistěte Vaše silné a slabé stránky a naučte se s ostatními spolupracovat na ještě hlubší úrovni. Staňte se leadrem, kterého ostatní budou chtít následovat.

Detail

19/11 Mitch Prinstein– Populární

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 11/2019

Popularita je v dnešní době na dosah ruky. Chytrý telefon, internet a žádné hranice. Jak ale popularita funguje? Jak se dělí? Jak rozděluje lidi? Jak nás ovlivňuje? Jak bychom k ní měli přistupovat? Jak ovlivňuje děti?
To vše zjistíte v souhrnu, který popisuje jeden z největších fenoménů dnešní doby.

Detail

19/12 Willink, Babin– Extrémní vlastnictví

Autor: Ondřej Šmída

Vydáno: 12/2019

Jakým způsobem přistupovat k vedení lidí? na co si dát pozor? Jak plánovat? Jak komunikovat? Jaké jsou Vaše nejdůležitější úkoly? Jak prioritizovat? Na to vše Vám odpoví kniha, kterou napsali dva američtí mariňáci, kteří se specializují na metody a trénink vedení lidí a týmů.

Detail